یاری: در 3 یا 4 وزن بالا شانس مدال جهانی داریم، شاید کریمی به خداحافظی از کشتی فکر می کند

به گزارش مجله گذر عمر، دارنده مدال برنز کشتی آزاد جهان شانس تیم ملی ایران در مسابقات جهانی 2021 نروژ را کسب 3،4 مدال دانست، آن هم در اوزان بالا.

یاری: در 3 یا 4 وزن بالا شانس مدال جهانی داریم، شاید کریمی به خداحافظی از کشتی فکر می کند

بهروز یاری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره دلایل اُفت علیرضا کریمی کشتی گیر کرجی تیم ملی گفت: کریمی 28 ساله است و باتوجه به اینکه کشتی را در سنین پایین شروع کرده، مدت زیادی است که دوره قهرمانی اش را طی می کند. این بچه ها در دوره نوجوانی و جوانی تحت فشار تمرینات سخت و وزن کم کردن قرار می گیرند و عمر قهرمانی شان کوتاه می شود.

وی ادامه داد: علیرضا دبیر در 26 سالگی پیر و تمام شد، یا حسن یزدانی از سال 2011 در اردوهای تیم های ملی است و 10 سال فشار مداوم به بدنش وارد شده است. علیرضا کریمی هم دوره حسن یزدانی است اما هرگز نتوانست نفر اول شود. برخی از مدال هایش را هم با پایین و بالا کردن وزنش به دست آورد. او قبل از المپیک عمل رباط زانو انجام داد. ضمن اینکه یک وقتی هست که یک قهرمان از قهرمانی اشباع می شود و ممکن است برای علی کریمی هم این اتفاق رخ داده باشد و به خداحافظی از دنیای قهرمانی فکر کند. بدن کریمی 10-11 سال تحت فشار بوده؛ دوران قهرمانی مگر چقدر است؟

این قهرمان و مربی کشتی کرج تاکید کرد: کشتی گیران هم انسان هستند و خصایص انسانی بر آنها حکمفرماست. آدمها وقتی پیر می شوند به دوران بچگی نزدیک می شوند. کشتی گیران هم وقتی در کشتی پا به سن می گذارند نازک نارنجی می شوند، عبدالله موحد در المپیک مونیخ و علیرضا دبیر در المپیک آتن رفتارهایی از خود نشان دادند که مشخص بود به سرانجام دوره قهرمانی شان نزدیک شده بودند.

یاری در ادامه درباره پیش بینی مسابقات جهانی نروژ، گفت: فکر می کنم همچنان شانس ما در 3،4 وزن بالا برای کسب مدال بیشتر است. مصدومیتی که در لیگ جهانی گریبانگیر حسن یزدانی شد، شاید روی مبارزه اش مقابل تیلور در المپیک تاثیر گذاشت. یکی از فرضیه ها می تواند این باشد که تیلور زودتر از یزدانی پایش را جراحی کرد. در سنگین وزن، کشتی گیر آمریکایی به کشتی کج رفته، گنو پتریاشویلی پیر شده و امیرحسین زارع کمی تلاش کند، طلای سنگین وزن را خواهد گرفت.

قهرمان سابق تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به برخی رفتارها و ابراز خوشحالی برخی از کشتی گیران بعد از پیروزی، گفت: رسول خادم فینال المپیک را می برد و طلا می گیرد، اما اصلا روی تشک خوشحالی نمی کند؛ چون می داند این طلا برای او بوده و باید آن را می گرفته، یا حسن یزدانی را ببینید او هم به همین شیوه رفتار می کند، ولی برخی از کشتی گیران الگوهای غلط رفتاری جلوی چشم شان است، که مثلا امروز دارند به این فکر می کنند که اگر طلا گرفتم، عدد سه را نشان دهم که یعنی در هر سه رده سنی طلا گرفتم؛ برخی هم چهره شان را شبیه یاکوزاها می کنند!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مهر 1400 بروزرسانی: 12 مهر 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 859

به "یاری: در 3 یا 4 وزن بالا شانس مدال جهانی داریم، شاید کریمی به خداحافظی از کشتی فکر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری: در 3 یا 4 وزن بالا شانس مدال جهانی داریم، شاید کریمی به خداحافظی از کشتی فکر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید