کشف بقایای یک مقبره باستانی به همراه تقویمی 2000 ساله در چین

به گزارش مجله گذر عمر، ایسنا/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، کشف بقایای یک مقبره باستانی به همراه تقویمی 2000 ساله در چین صورت پذیرفت.

کشف بقایای یک مقبره باستانی به همراه تقویمی 2000 ساله در چین

باستان شناسان در چین مجموعه مرموزی از قطعات چوبی مستطیل شکل را کشف کردند که به یک تقویم نجومی باستانی مرتبط است. این اشیاء در داخل یک مقبره 2000 ساله در جنوب غربی این کشور کشف شدند.

هر یک از این 23 تکه چوب که عرض آنها 2.5 سانتی متر و طول آنها 10 سانتیمتر است، مرتبط با یک نوع تقویم نجومی چین باستان است که در دودمان شانگ (از 1600 پیش از میلاد تا 1045 پیش از میلاد) ابداع شده است.

باستان شناسان معتقدند یکی از این تکه چوب ها نشانگر امسال و 22 مورد دیگر برای نشان دادن سالهای مختلف استفاده میشده است.

سوراخ هایی که در گوشه های هر یک از این تکه چوب ها وجود دارد، نشان می دهد این تکه چوب ها به همدیگر متصل شده بودند. با این حال کارشناسان هنوز نمی توانند تشخیص دهند این تقویم چوبی چطور مورد استفاده قرار می گرفته است.

این نخستین بار است که چنین اشیائی در یک مقبره باستانی یافت می گردد. البته نوشتن اعداد و متن روی تکه های چوب یا بامبو قبل از اختراع کاغذ در چین رایج بود.

باستان شناسان گفتند که در اوایل امسال در مقبره ای در منطقه وولونگ در حدود 1400 کیلومتری جنوب غربی پکن آثار تاریخی دیگری نیز کشف شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 6 دی 1402 بروزرسانی: 6 دی 1402 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 1348

به "کشف بقایای یک مقبره باستانی به همراه تقویمی 2000 ساله در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف بقایای یک مقبره باستانی به همراه تقویمی 2000 ساله در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید