پیروانی: مربیان ما وقتی می برند مسئله ای نیست و هنگام باخت دسیسه اتفاق افتاده، به حُسنت نناز، به تبی بند است

به گزارش گذر عمر، سرمربی پیشین تیم فوتبال المپیک کشورمان و تیم فجرسپاسی شیراز گفت: بعضی وقتی می برند، مسئله ای نیست و وقتی می بازند، دسیسه بوده و داور مشکل داشته است.

پیروانی: مربیان ما وقتی می برند مسئله ای نیست و هنگام باخت دسیسه اتفاق افتاده، به حُسنت نناز، به تبی بند است

غلامحسین پیروانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره افزایش خشونت، رواج بد اخلاقی و ناهنجاری در فوتبال ایران و اینکه چه راه چارهی وجود دارد تا به روزهای بهتری بازگردیم، گفت: راه چاره خیلی سختی نیست، همه باید به این فکر نمایند که عمرشان کوتاه است. 20 سال سرمربی بودم و پنج سال هم به عنوان نفر دوم کنار آقایان محمود یاوری و حسن حبیبی کار کردم، اما در تمام این چند سالی که مربی بودم نه کارتی گرفتم و نه قضاوت بلاتصوری داشتم. عمر کوتاه است و می گویند: به مالت نناز به شبی بند است، به حُسنت نناز به تبی بند است. حتی به پست و مقامی هم که داریم نباید بنازیم.

وی با انتقاد نسبت به رفتار و سخن بعضی مربیان گفت: بعضی وقتی می برند، مسئله ای نیست و وقتی می بازند، دسیسه بوده و داور مشکل داشته است. به ولای علی اگر داوری از قصد بخواهد علیه تیمی تصمیم بگیرد. هر گلی، علت و عیبی دارد، گل بی علت و بی عیب، خداست.

سرمربی سابق تیم فوتبال فجرسپاسی شیراز ادامه داد: مگر نمی گوییم مملکت ما مملکت حضرت علی (ع) است و همه باید به او اقتدا کنیم، اما حضرت علی (ع) اینطور بود؟ مملکت ما مگر مملکت امام زمان (عج) و اسلامی نیست؛ اسلام این است که با مشت و لگد به جان بیفتیم؟ الان هم فضای مجازی است و شاید هر چه بگوییم، عده ای بیایند به ما فحاشی نمایند، اما این رسم مردانگی نیست.

پیروانی با اشاره به درس های جهان پهلوان تختی برای ورزش ایران گفت: درس تختی این بود که همه چیز به قهرمانی نیست، او قهرمان زمانه اش هم بود، اما منش پهلوانی داشت و از پای مصدوم مدوید زیر نگرفت. با این حال نگاه کنید که اکنون در فوتبال ما نه مربیان در حاشیه امنیت هستند، نه مدیران، اما جنبه باخت هم وجود ندارد. متأسفانه پول به فوتبال آمد و مادیات، معنویات را از بین برد. برای برد هزار چیز به هم می گوییم و کسی نمی گوید همه اینها جواب دارد.

وی اعلام نمود: شرایط این روزهای جهان را ببینیم و به خودمان بیاییم. این جهان برای کسی نمی ماند. آقای یاوری مگر از بهترین مربیان ایران نبود؟ او هم رفت، میناوند هم از جهان رفت. رفتن زیر خاک سرنوشت همه ماست. این راهش نیست که برای تبرئه خودمان از شکست، دست به هر گفتار و رفتاری بزنیم و هر تهمتی که شد به همدیگر ببندیم.

سرمربی سابق تیم فوتبال المپیک با بیان اینکه محکمه ما باید وجدان مان باشد، اضافه نمود: مُشک آن است که خود ببوید، نه آن که عطار بگوید. باید از درون، خودمان را اصلاح کنیم و با وجدان مان، اگر بگویم قاضی باید اشد مجازات را در نظر بگیرد، حرف قشنگی نیست. بگویم فدراسیون محکوم کند؟ بازهم قشنگ نیست. الان شرایط کروناست و نمی گردد وارد استادیوم شد، اما فضا باید طوری باشد که بتوانیم بچه ها را به استادیوم ها ببرند. ورزشکاران ما برای خودشان نیستند، آنها وقتی ورزشکار می شوند، الگو هستند و نباید هر کاری دوست داشتند انجام دهند، اما فکر نمی کنم اینطور باشد. حتی راه رفتن ورزشکار ما هم باید درست باشد که الگوی مناسبی گردد.

پیروانی تأکید کرد: امیدوارم یک روزی بیاید که ما برای کشورهای آسیایی الگو باشیم. الان به تصاویر زشت فوتبال ما نگاه می نمایند و می گویند این ایران است، اما این رفتارها اسلامی نیست. باید حواس مان جمع باشد که چه کار می کنیم. وقتی که تو آمدی به جهان عریان، مردم همه خندان و تو بودی گریان، کاری بکن ای دوست که وقت رفتن، مردم همه گریان و تو باشی خندان.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 509

به "پیروانی: مربیان ما وقتی می برند مسئله ای نیست و هنگام باخت دسیسه اتفاق افتاده، به حُسنت نناز، به تبی بند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروانی: مربیان ما وقتی می برند مسئله ای نیست و هنگام باخت دسیسه اتفاق افتاده، به حُسنت نناز، به تبی بند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید