هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع امواج تا 2 متر

به گزارش گذر عمر، سازمان هواشناسی با صدور هشداری نسبت به افزایش ارتفاع موج تا 1.5 متر در دریای خزر و در خلیج فارس و دریای عمان تا دو متر هشدار دارد.

هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع امواج تا 2 متر

به گزارش خبرنگاران سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزایش ارتفاع موج بین 1 تا 1.5 متر امروز (17 فروردین ماه) برای دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان، چهارشنبه (18 فروردین ماه) برای دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان، شنبه (21 فروردین ماه) برای دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان و یکشنبه (22 فروردین ماه) برای دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در شنا و تفریحات آبی، احتیاط در تردد شناورهای تفریحی، سبک و نیمه سبک و فعالیت های شیلاتی توصیه می نماید.

در ادامه این هشدار آمده است: افزایش ارتفاع موج 1 تا 1.5 متر و در فراساحل تا 2 متر امروز (17 فروردین ماه) در نواحی مرکزی و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، آدینه (20 فروردین ماه) در شمال خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان و غرب بوشهر و شنبه (21 فروردین ماه) در شمال خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان و غرب بوشهر قابل پیش بینی است.

از مخاطرات حاکمیت این شرایط جوی می توان به احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل اشاره نمود بنابراین نسبت به احتیاط در شنا و تفریحات آبی، احتیاط در تردد شناورهای تفریحی، سبک و نیمه سبک و فعالیت های شیلاتی توصیه می گردد.

به گزارش خبرنگاران هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 617

به "هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع امواج تا 2 متر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع امواج تا 2 متر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید