ضرورت انارستانها برای تلویزیون، محتوای ما پشتوانه علمی دارد

به گزارش گذر عمر، مهدی مستوفی درباره فراوری برنامه سلامت محور انارستان بیان نمود که فراوری این برنامه و برنامه هایی مشابه یک احتیاج است.

ضرورت انارستانها برای تلویزیون، محتوای ما پشتوانه علمی دارد

به گزارش گروه سیما خبرنگاران از مهر، مهدی مستوفی تهیه نماینده برنامه تلویزیونی انارستان گفت: فصل اول انارستان با موضوع کرونا در نوروز روی آنتن رفت. فصل دوم در ماه رمضان به صورت روتین و شبانه پخش شد. فصل سوم نیز مخصوص فصل تابستان فراوری شده و هفته ای سه قسمت از آن پخش می گردد که تا آخر ماه صفر روی آنتن خواهد رفت.

این تهیه نماینده جوان با اشاره به چالش های خود در برنامه سازی اعلام کرد: من بیشتر در حوزه مستندسازی تجربه دارم و باید بگویم در این حوزه موانع بسیاری وجود دارد که گسترده و حل نشدنی به نظر می رسد و در ساخت مستندهای تاریخی بیشتر است. چالش اصلی هم دسترسی به آرشیو است و در کل هم ملاحظه، مصلحت اندیشی ها و ممیزی ها زیاد هستند. مشتری آخر یک فیلم مستند، تلویزیون است در حالی که این رسانه است که می توان برای پخش گسترده و داشتن مخاطب به آن امید داشت. در همه جهان هم بدین گونه است و مستندها از تلویزیون پخش می شوند. در تلویزیون ما مصلحت اندیشی ها و ملاحظات بسیار زیاد است و تهیه نمایندگان را دچار مسائل جدی می نماید.

وی درباره تغییرات انارستان در فصل های آینده نیز شرح داد: بنظرم ضروری است برنامه انارستان در کنار توجهی که به سلامت جسم دارد با موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی به بعد دیگر زندگی یعنی سلامت روان نیز بپردازد. می توان در کنار بهره بردن از نظر کارشناسان و پزشکان، از متخصصان روانکاوی و روانپزشکی نیز دعوت کرد تا به مسایل و مسائل روحی پرداخته و راه های درمانی را با توجه به موضوع برنامه مطرح نمایند.

مستوفی درباره ضرورت ساخت برنامه های سلامت محور در تلویزیون اظهار کرد: خوشبختانه مردم از برنامه استقبال خوبی داشته اند و با آن ارتباط برقرار نموده اند. در این روزها که مساله سلامتی به دغدغه همه مردم جهان و مردم کشور خودمان تبدیل شده است، به فراوری این برنامه و برنامه هایی مشابه احتیاج وجود دارد و مردم نیز آن را دنبال می نمایند. طی پیگیری هایی که داشتیم متوجه شدیم مخاطبان زیادی برنامه را می بینند و آن را دنبال می نمایند و برای شان مهم است چه اتفاقی برای این برنامه رخ می دهد و چه موضوعاتی قرار است در آن مطرح گردد.

وی درباره دستورالعمل های غلط پزشکی که بعضاً در بعضی برنامه های تلویزیونی مطرح می گردد، اعلام کرد: تیم سردبیری برنامه متشکل از افرادی معتبر و حاذق است که در نهادهای پزشکی و طبی سمت دارند. این برنامه کاری مشترک از شبکه افق و انجمن تغذیه سالم است و این انجمن مجموعه ای کاملاً تخصصی و دانش محور است که در حوزه طب سنتی تحقیق می نماید. موضوع علمی و محتوایی برنامه از این انجمن معتبر وام گرفته شده است. بنابراین برای مان بسیار مهم بود که همه مطالبی که در برنامه توسط کارشناسان عنوان می شوند به طور حتم با پشتوانه علمی همراه باشند.

مستوفی با اشاره به تیم فراوری این برنامه و دیگر همکاری های تیمی شرح داد: تقریباً سه سال قبل به همراه دوستانم یک مجموعه رسانه ای را راه اندازی نموده و شروع به فعالیت کردیم و تمام کارهای مان تحت همین مجموعه شکل گرفت. این مجموعه در حوزه های مختلف از جمله مستند، موشن گرافیک، تبلیغات و مجموعه های تلویزیونی کارهای فراوریی انجام می دهد. از همان ابتدا ساخت و فراوری مستند را به صورت جدی تری دنبال نموده و توانمندی دوستان را به این سمت راهنمایی کردیم. دو مستند آسوده بخواب کورش و یک ملت از این مجموعه درسال های 98 و 99 اکران شده و از تلویزیون پخش شدند.

وی اعلام کرد: ساخت برنامه های تلویزیونی را نیز از سه سال قبل با آیتم سازی شروع کردیم و از سال گذشته نیز به صورت جدی وارد عرصه تهیه نمایندگی شدیم و سال گذشته مجموعه تک زنگ را در شبکه امید تهیه کردیم و سال جاری نیز با برنامه انارستان در خدمت مردم عزیزمان هستیم. برنامه دیگری به نام حسگر در حوزه زیست فن آوری نیز در دست تهیه داریم که هنوز به مرحله پخش نرسیده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 261

به "ضرورت انارستانها برای تلویزیون، محتوای ما پشتوانه علمی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت انارستانها برای تلویزیون، محتوای ما پشتوانه علمی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید