تنها سفر کنید؛ مخصوص بانوان

به گزارش مجله گذر عمر، تنها سفر کردن برای هر زنی تجربه ای ارزشمند و فراموش نشدنی حساب می گردد. با تنها سفر کردن احساس قدرتمند بودن می کنید و هیجان سفر دو چندان می گردد. هر چند ممکن است گاه به گاه احساس تنهایی به شما دست دهد، ولی آنچه از تنها سفر کردن باقی می ماند در تمام عمر برایتان مفید خواهد بود. در ادامه با مجله خبرنگاران همراه باشید.

تنها سفر کنید؛ مخصوص بانوان

با اینکه سفر کردن تجربه ای هم برای زنان و هم برای مردان است، اما هر کسی تجربه منحصر به فرد خود را از هر سفر به دست می آورد. چیزی که به طور عمومی در مردم مشاهده می کنیم این است که خانم ها در سفر درونگرا تر از مردان می شوند. خانم ها در سفر کمتر به تنها بیرون رفتن فکر می نمایند در حالی که مردان بدون فکر این کار را انجام می دهند. چرا به خانم ها توصیه می کنیم سفر تنهایی را حتما تجربه کنید؟

تنها سفر کردن باعث می گردد رشد بیشتری داشته باشید و بتوانید تصمیمات آنی مناسب تری بگیرید. برای گرفتن تصمیمات مناسب تر باید به حواس خود اطمینان کنید و بر اساس حسی که از یک مکان، یک شخص یا یک اتفاق به شما دست می دهد برنامه ریزی کنید. این یعنی ساختن رابطه ای قوی و سالم با خودتان. اینکه دقیقا بدانید چه چیزی دوست دارید، چه چیزی شما را آزار می دهد و چگونه می توانید از خود مراقبت کنید همه موهبت هایی هستند که در سفر انفرادی می توانید به دست آورید.

بسیاری از خانم هایی که تجربه سفرهای انفرادی داشته اند توصیه می نمایند برای اطمینان سازی از امنیت و شرایط با ثبات در حین سفر، تصمیمات معقولانه بگیرید و به اسم مثال، ساده و راحت لباس بپوشید و از لباس هایی که جلب توجه می نمایند دوری نمایید. لازم نیست کلاس های دفاع شخصی رفته باشید. اما همواره نسبت به محیط خود مطلع باشید و اطرافتان را نظاره کنید.

به حس های خود و ندای قلبی خود در سفر توجه کنید. اگر شرایطی به شما حس درستی نمی دهد، به حس خودتان اطمینان کنید. اگر دلیلی برای اعتماد کردن به شخصی نمی بینید، به او نزدیک نشوید. شاید این مهم ترین بخش از سفر کردن انفرادی باشد.

با این حال، اگر آدم اهل ریسکی نیستید، باید مراقب باشید که حس ترس و خارج شدن از محدوده راحتی، باعث نگردد که تجربیات فوق العاده و تکرار نشدنی را از دست بدهید. پس تعادلی بین حس قلبی و منطق خود ایجاد کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 805

به "تنها سفر کنید؛ مخصوص بانوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها سفر کنید؛ مخصوص بانوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید