آلمان برنزهای بنین را بازمی گرداند

به گزارش گذر عمر، تهران (پانا) - آلمان اعلام کرد فرایند بازگرداندن برنزهای بنین را که در موسسات دولتی این کشور نگهداری می شوند از سال آینده آغاز می کند.

آلمان برنزهای بنین را بازمی گرداند

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت نیوز، وزیر فرهنگ آلمان اعلام کرد استرداد برنزهای بنین از موزه های این کشور به نیجریه از سال 2022 آغاز خواهد شد.

برنزهای بنین مجموعه ای از هزاران اثر تاریخی هستند که از پادشاهی بنین (نیجریه کنونی) در جریان لشکرکشی بریتانیا در سال 1897 غارت شده اند. طی حدود 120 سال گذشته، این آثار از نقاط مختلف جهان سردرآوردند و اکنون در مجموعه موزه هایی همچون موزه بریتانیا در لندن، موزه هنر متروپولیتن در نیویورک، موزه مردم شناسی برلین و غیره نگهداری می شود.

در آلمان در جریان ملاقات آنلاین مقام های دولتی و مدیران موزه ها در نهایت برای بازگردادن برنزهای بنین به نیجریه از سال آینده توافقی حاصل شد.

به دنبال این تصمیم، آلمان فهرستی از برنزهای بنین را که در موزه های این کشور نگهداری می شوند تهیه خواهد کرد که این فهرست درخصوص منشاء آن ها و این که آیا غارت شده اند یا خیر اطلاعاتی ارائه خواهد داد.

سال هاست که بازگرداندن این آثار به نیجریه به مسئله ای بحث برانگیز تبدیل شده است. در ماه های اخیر اما چند موسسه در انگلستان و اسکاتلند قدم هایی برای بازگرداندن این آثار تاریخی به نیجریه برداشته اند. در ماه مارس مسوولان موزه دانشگاه آبردین در اسکاتلند اعلام کردند مجسمه برنز بنین را بازمی گردانند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 671

به "آلمان برنزهای بنین را بازمی گرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان برنزهای بنین را بازمی گرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید