وزارت دفاع آذربایجان: شرایط متشنج در منطقه مورد مناقشه قره باغ ادامه دارد

به گزارش گذر عمر، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان بیان کرد که شب گذشته و بامداد امروز (پنجشنبه) شرایط متشنج و درگیریها در منطقه مورد مناقشه قره باغ همچنان ادامه داشت.

وزارت دفاع آذربایجان: شرایط متشنج در منطقه مورد مناقشه قره باغ ادامه دارد

جهت دریافت خدمات طراح نمای ویلای دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

در این گزارش با اشاره به ادامه شرایط متشنج در مسیرهای آقدره - آقدام و فضولی - هادروت - جبرایل آمده است: نیروهای ارمنستان شب گذشته به مواضع ارتش جمهوری آذربایجان حمله کردند ولی بر اثر اقدامات موثر نیروهای نظامی آذربایجان متحمل تلفات جدی شده و عقب نشینی کردند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در این گزارش همچنین درباره نابودسازی تجهیزات نظامی قابل توجه نیروهای ارمنی از جمله ماشین های زره پوش، توپخانه ها، چند فروند پهپاد و خودروهای نظامی اطلاع داد.

حکمت حاجی اف دستیار رییس جمهوری آذربایجان نیز امروز در صفحه تویتری خود نوشت: نیروهای نظامی ارمنستان با نقض رژیم آتش بس شهرستانهای ترتر، آقجابدی و آقدام جمهوری آذربایجان را مورد هدف قرار دادند.

همچنین به گزارش تلویزیون دولتی جمهوری آذربایجان، بر اثر حملات توپخانه ای بامداد امروز نیروهای ارمنی دو تن از ساکنان روستای بهارلی شهرستان آقدام مجروح شدند.

درگیری های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ششم مهر ماه جاری پس از یک وقفه چند هفته ای بار دیگر از سرگرفته شده است.

پس از درگیری های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و بعضی تحرکات نظامی به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش بینی نموده بود.

با وجود حصول توافق آتش بس در مذاکرات آدینه گذشته (18 مهر ماه جاری) وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، توافق آتش بس در چند روز اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ بصورت مرتب نقض شده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 269

به "وزارت دفاع آذربایجان: شرایط متشنج در منطقه مورد مناقشه قره باغ ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع آذربایجان: شرایط متشنج در منطقه مورد مناقشه قره باغ ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید