ورود هیات های فرانسه و هلند به سوریه نقض حاکمیت یک کشور مستقل است

به گزارش مجله گذر عمر، به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از یک مقام وزارت خارجه این کشور گفت: نمایندگان بعضی از کشورهای شریک جنگ علیه سوریه به طور مداوم اقداماتی را انجام می دهند که نقض آشکار قوانین بین المللی و تعرض آشکار به حاکمیت جمهوری عربی سوریه است.

ورود هیات های فرانسه و هلند به سوریه نقض حاکمیت یک کشور مستقل است

به گفته این منبع مطلع، یک هیات هلندی به سرپرستی به اصطلاح فرستاده ویژه این کشور در امور سوریه به طور غیرقانونی با همدستی شبه نظامیان عضو گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه وارد خاک این کشور شده تا به ادعای خود، تعدادی از داعشی های بازداشتی نزد این شبه نظامیان را تحویل بگیرد.

یک هیات فرانسوی نیز از موسسه دانیل میتران و شهرداری پاریس به شکلی غیرقانونی و با همدستی شبه نظامیان قسد به شهر قامشلی در استان الحسکه در شمال شرق سوریه رفته است که این اتفاق نیز در راستای دخالت های مستقیم پاریس در خصومت و تجاوز علیه سوریه است.

این مقام سوری تاکید نمود که ورود غیرقانونی دو هیات هلندی و فرانسوی به خاک سوریه به وسیله تبانی با شبه نظامیان تحت حمایت آمریکا و همچنین ادامه سیاست ترکیه در تغییر ماهیت مناطق محل استقرار گروه های تروریستی در سوریه، نقض آشکار قانون بین الملل و تجاوز آشکار علیه حاکمیت سوریه است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 722

به "ورود هیات های فرانسه و هلند به سوریه نقض حاکمیت یک کشور مستقل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود هیات های فرانسه و هلند به سوریه نقض حاکمیت یک کشور مستقل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید