هشدار سطح زرد دریایی و شنا ممنوع در سواحل مازندران

به گزارش گذر عمر، کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران از هشدار سطح زرد دریایی از اواخر روز پنج شنبه به مدت 5پنجروز اطلاع داد و اظهار کرد: شنا تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و دمای هوا نیز کاهش 10 درجه ای دارد.

هشدار سطح زرد دریایی و شنا ممنوع در سواحل مازندران

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سید احمد میر ساداتی در خصوص پیش بینی وضع هوای استان مازندران اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، شرایط جوی مازندران در روز پنج شنبه پنجم تیر ماه صاف تا قسمتی ابری و در اواخر وقت با افزایش ابر و وزش بادنسبتا شدید موقتی همراه خواهد بود و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 29 تا 31 درجه سلسیوس و در مناطق مرکزی وشرقی بین 31 تا 34 درجه سلسیوس است.

وی اضافه کرد: در روز آدینه ششم تیر آسمان استان، نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده، وزش باد و کاهش دما پیش بینی می گردد و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 26 تا 28 درجه سلسیوس و در مناطق مرکزی وشرقی بین 28 تا 31 درجه سلسیوس خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران توضیح داد: از آدینه شب تا دوشنبه 9تیر شرایط جوی در استان، ابری و نسبتاً خنک، بارش متناوب و پراکنده باران، وزش باد و احتمال رعدوبرق بوده بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 22 تا 25 درجه سلسیوس و در مناطق مرکزی وشرقی بین 23 تا 27 درجه سلسیوس خواهد بود.

میرساداتی اضافه کرد: در روز سه شنبه 10 تیر ماه جاری آسمان استان صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و بعدازظهر در ارتفاعات استان با رشد ابر همراه بوده و بیشینه دما در مناطق غربی استان بین 25 تا 28 درجه سلسیوس و در مناطق مرکزی وشرقی بین 28 تا 31 درجه سلسیوس پیش بینی می گردد.

وی از هشدار سطح زرد دریایی نیز اطلاع داد و گفت: از اواخر روز پنج شنبه با شمالی شدن جریان هوا،دریا مواج شده و بیشینه سرعت وزش باد تا 43 کیلومتر بر ساعت پیش بینی می گردد.

کارشناس اداره کل هواشناسی مازندران اضافه کرد: اثر مخاطره پاره شدن تورهای صیادی و غرق شدن قایق های کوچک بوده ومنطقه اثر سواحل جنوبی دریای خزر و زمان سرانجام این سامانه دوشنبه 9 تیر ماه پیش بینی می گردد.

میرساداتی گفت: بنابراین توصیه می گردد برای تمام فعالیت های دریایی تمهیدات لازم اندیشیده گردد و در طول این مدت شنا ممنوع و ارتفاع موج 1.5نا 2متر است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 126

به "هشدار سطح زرد دریایی و شنا ممنوع در سواحل مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سطح زرد دریایی و شنا ممنوع در سواحل مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید