هشدار سازمان حقوق بشر به سرمایه گذاران خارجی در عربستان

به گزارش مجله گذر عمر، یک سازمان حقوق بشر به سرمایه گذاران خارجی در خصوص ستم و سرکوب گری رژیم آل سعود هشدار داد.

هشدار سازمان حقوق بشر به سرمایه گذاران خارجی در عربستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سعودی لیکس، سازمان حقوق بشری القسط اعلام نمود که که عدم عدالت قضایی در عربستان باعث نگرانی سرنوشت سرمایه گذاران خارجی در این کشور شده است.

سازمان حقوق بشری مذکور به پرونده جعلی و رنج سلیمان لبیب سلیمان سرمایه گذار مصری بازداشت شده در عربستان اشاره نمود که وی از سال 2016 در زندان جیزان عربستان بازداشت است و مقامات سعودی مانع دیدار وی با خانواده اش شده اند و این امر با وجود درخواست نهادهای مختلف در خصوص آزادی لبیب سلیمان، پیگیری پرونده را توسط خانواده وی در داخل عربستان، سخت نموده است.

القسط همچنین در خصوص وخامت اوضاع جسمانی سرمایه گذار مصری هشدار داد، زیرا وی از بیماری فشارخون ، دیابت و کبد بیمار رنج می برد و در صورت عدم مراقبت های پزشکی لازم جان خود را از دست می دهد.

القسط در ادامه تاکید نمود که شرایط سلیمان لبیب سلیمان باعث نگرانی سرمایه گذاران خارجی می گردد و این در حالی است که مقامات سعودی به دنبال جذب سرمایه گذاران خارجی هستند.

در این بیانیه به عدم صداقت در احکام قضایی مقامات سعودی و دستکاری دراین حکم ها و همچنین به وجود قوانین سرکوب گرانه مقامات که هر سرمایه گذاری را تهدید می نماید، اشاره شد.

سازمان حقوق بشری القسط با اشاره به بی گناهی سلیمان لبیب خواهان آزادی وی شد و تاکید نمود که سیاست داخلی عربستان و اختلافات بین اعضای آل سعود در بازداشت سلیمان نقش داشته است.

محمد بن سلمان ولیعهد سعودی سعی در جذب شرکت ها برای انتقال مقرهای منطقه ای خود به ریاض در ازای ارائه برنامه های تشویقی 50 ساله دارد که یکی از این اقدام ها معاف از مالیات برای این شرکت ها است. این تصمیم عربستان در راستای هدف جذب سرمایه گذاری و تنوع سازی درآمد های مالی پس از افزایش بیکاری در عربستان اتخاذ شده است.

پرونده حقوق بشر سعودی علاوه بر قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی به دلیل سرکوب و اعدام مخالفان سیاسی و بازداشت شاهزادگان در هتل ریتز کارلتون، نقض حقوق زنان و حاکم بودن جو خفقان آمیز و کشتار مردم بیگناه در یمن به شدت سیاه و قطور است و همه محافل سیاسی و مدافع حقوق بشر در دنیا حتی حامیان و همپیمانان ریاض نیز به این موضوع اذعان دارند و تا کنون بارها موارد یاد شده در کنفرانس و نشست ها و سمینارهای منطقه ای و دنیای محکوم شده است و همین امر باعث وحشت بسیاری از سرمایه گذاران خارجی و همچنین واکنش نهادهای حقوق بشری شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 585

به "هشدار سازمان حقوق بشر به سرمایه گذاران خارجی در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان حقوق بشر به سرمایه گذاران خارجی در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید