نامزد وزارت بازرگانی آمریکا دلیلی برای لغو تحریم های هواوی نمی بیند

به گزارش مجله گذر عمر، بعد از انتخاب بایدن به عنوان رییس جمهور آمریکا، بعضی ابراز امیدواری کردند که این دولت تحریم های علیه هواوی را لغو خواهد نمود. حالا جینا ریموندو، نامزد وزارت بازرگانی آمریکا، دیدگاه خود را درباره هواوی در دولت جدید مطرح نموده است. او در پاسخ به یکی از نمایندگان مجلس سنا خاطرنشان نموده که دولت بایدن احتمالا عجله ای برای برای حذف هواوی از لیست سیاه نخواهد داشت.

نامزد وزارت بازرگانی آمریکا دلیلی برای لغو تحریم های هواوی نمی بیند

یکی از نمایندگان جمهوری خواه بابت سیاست های دولت بایدن در قبال هواوی ابراز نگرانی نموده است. اما خانم ریموندو در پاسخ گفته که او کاملا درک می نماید نهادهای موجود در لیست سیاه دولت آمریکا به دلیل خطرات احتاقتصادی برای امنیت ملی این کشور در این فهرست قرار گرفته اند. او در ادامه گفته: من در حال حاضر دلیلی برای حذف این نهادها از لیست سیاه نمی بینم.

اگرچه صحبت های او دیدگاه قطعی دولت بایدن در قبال این موضوع را نشان نمی دهد، اما از طرف دیگر به تغییرات رادیکال نسبت به مواضع دولت ترامپ هم اشاره نمی نماید. شرکت هواوی در سال 2019 بعد از دریافت اتهام های مختلف در زمینه امنیت و جاسوسی به لیست سیاه دولت آمریکا افزوده شد. در همان زمان، وزارت بازرگانی آمریکا گفت که هواوی با فعالیت هایی که با امنیت ملی آمریکا در تضاد است، ارتباط دارد. فهرست اتهامات هواوی بسیار طولانی است که از بین آن ها می توانیم به ارائه خدمات اقتصادی به ایران و دور زدن تحریم های این کشور اشاره کنیم.

دولت ترامپ در رابطه با لیست سیاه شرکت های فناوری چینی بسیار سختگیرانه عمل کرد و این رویکرد مسائل گسترده ای را برای هواوی ایجاد نموده است. شرکت های عظیم چینی دیگری مانند DJI هم به فهرست سیاه وزارت بازرگانی افزوده شده اند و از طرف دیگر می توانیم به افزودن شدن شیائومی به فهرست سیاه مربوط به شرکت های نظامی در روزهای آخر دولت ترامپ اشاره کنیم.

  • آیا ریاست جمهوری بایدن به معنای خاتمه مسائل هواوی است؟

منبع: TechCrunch

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 526

به "نامزد وزارت بازرگانی آمریکا دلیلی برای لغو تحریم های هواوی نمی بیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزد وزارت بازرگانی آمریکا دلیلی برای لغو تحریم های هواوی نمی بیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید