فراخوان ششمین جام موسیقی ایران منتشر شد

به گزارش گذر عمر، تهران (پانا) - روز پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400، یکسال پس از برگزاری پنجمین جام موسیقی ایران، فراخوان ششمین دوره این مسابقات موسیقی منتشر شد.

فراخوان ششمین جام موسیقی ایران منتشر شد

به گزارش گروه خبری مسابقات استعدادیابی موسیقی ایران، این رقابت گروهی که تمرکز بر دو جنبه تئوری و عملی موسیقی دارد، هر سال در فصل تابستان در یکی از شهرهای ایران برگزار می گردد و 8 تیم موسیقی از سراسر کشور انتخاب و به حضور در این مسابقات دعوت می شوند. اما در این دوره، با تغییرات صورت گرفته و مذاکرات صورت گرفته، 16 تیم موسیقی به نمایندگی از 16 شهر ایران، طی چهار مرحله به رقابت با یکدیگر می پردازند. گروه های موسیقی برای ثبت نام در ششمین جام موسیقی ایران می توانند با مراجعه به وبسایت www.mcup.ir جهت شرکت در این برنامه اعلام آمادگی نمایند.

در جام موسیقی ایران، تفاوتی بین سبک گروه های موسیقی نیست و تمامی سبک های موسیقی اعم از سنتی و غیر سنتی، راک و پاپ، جاز و متال، فولکلور و تمامی سبک ها می توانند در آن شرکت نمایند. این مسابقات به صورت رقابتی بین گروه های سنتی و غیر سنتی در دو جدول مجزا صورت می گیرد و شرکت نمایندگان نه تنها می بایست به اجرای عملی بپردازند، بلکه باید به سوالات طراحی شده در حوزه تئوری و تاریخ موسیقی ایران و دنیا پاسخ دهند تا بتوانند امتیاز کافی برای صعود به مرحله بعدی را کسب نمایند.

پدرام بهاآبادی، بنیانگذار مسابقات استعدادیابی موسیقی ایران در رابطه با ششمین جام موسیقی ایران اضافه کرد: تمام سعی ما بر حمایت از یک موسیقی ارزشمند در هر سبکی می باشد. از روز اول سعی در راهنمایی گوش موسیقایی جامعه داشتیم و سعی کردیم به گروهی اجازه شرکت در جام موسیقی را بدهیم که در آینده مسئولیت گمراهی و یا راهنمایی گوش جامعه را بر عهده بگیریم. هیچ وقت به گروه هایی که اخلاق موسیقیایی نداشتند و موسیقی را فقط نوازندگی می دانستند نه یک علم و نه یک زبان دنیای، اجازه شرکت در این رویداد عظیم را ندادیم و نخواهیم داد. ما شش دوره است که طرحی منحصر بفرد در دنیا و ایران را اجرا می کنیم و هر دوره به کیفیت و اعتبار موسیقایی آن می افزاییم.

فراخوان ششمین جام موسیقی ایران که با نماد هورن Horn از دسته سازهای بادی منتشر شده است گویایی یک نکته از زبان مدیر هنری این مسابقات است. ابوالفضل الماسی، مدیر هنری جام های موسیقی ایران در رابطه با ایده طراحی این فراخوان گفت: ما در هر دوره از جام موسیقی ایران با یک المان معین در هویت بصری و طراحی محیطی وارد مرحله پیش فراوری و فراوری شده ایم که در این دوره با توجه به عدد 6 در ترتیب دوره ها، از ساز هورن که نمادی از این عدد است استفاده نموده ایم. در رابطه با رنگ بندی و فرم پوستر هم صریحا اعلام می کنیم که جام موسیقی ایران کلمه عظیمی است و اجازه استفاده از شکل های اضافی و بردارهای بی مورد در طراحی این پوستر را به خود نمی دهیم. ما روزی از جام موسیقی ایران سخن به زبان آوردیم، که داوران آن روزهای ما، اکنون به برگزاری نمونه کوچکی از آنچه ما انجام می دهیم می اندیشند، اما افسوس که خلاقیت را در شکل و فرم می بینند نه در محتوا.

آغاز ثبت نام تیم ها از تمامی شهرهای ایران در ششمین جام موسیقی ایران از روز شنبه، 4 اردیبهشت ماه 1400 آغاز می گردد و به مدت یک ماه تا چهارم خرداد 1400 ادامه خواهد داشت. پس از ثبت نام اولیه تیم ها که به سادگی در وبسایت www.iranmusictalent.ir انجام می گردد، یک مصاحبه آنلاین با حضور هیئت انتخاب برگزار خواهد شد و در نهایت 16 تیم موسیقی برای شرکت و قرار دریافت در جلوی دوربین جام موسیقی ایران، انتخاب خواهند شد. این 16 تیم شامل 8 تیم در سبک سنتی و 8 تیم در تمامی سبک های غیر سنتی می باشند.

پدرام بهاآبادی، طراح و کارگردان ششمین جام موسیقی ایران اعلام نمود که برای راحتی در ثبت نام شرکت نمایندگان می توانند از درگاه www.mcup.ir نیز استفاده نمایند و پس از ورود روی گزینه ثبت نام جام موسیقی ایران کلیک نمایند. به گفته وی، شرکت در این مسابقات و ثبت نام در آن کاملا رایگان هست و به کلیه تیم ها یاری هزینه اسکان و حمل و نقل به شهر محل ضبط برنامه پرداخت خواهد شد.

ششمین جام موسیقی ایران، به زودی به وسیله شبکه نمایش خانگی طی چهار فصل پخش خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 652

به "فراخوان ششمین جام موسیقی ایران منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان ششمین جام موسیقی ایران منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید