عراقچی از بزرگترین مانع احیای برجام اطلاع داد

به گزارش گذر عمر، معاون وزیر خارجه گفت: ما در راستا درستی حرکت می کنیم و فضای گفت وگوها سازنده و مثبت است. اما باید بدانیم که این کار آسان نخواهد بود ، بنابراین ما دوباره مذاکره خواهیم کرد و مذاکرات را از سر خواهیم گرفت.

عراقچی از بزرگترین مانع احیای برجام اطلاع داد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سید عباس عراقچی در گفت وگو با شبکه NHK ژاپن توضیح داد: بزرگترین مانع احیای برجام این است که ایالات متحده تمایلی به متوقف کردن تحریمهای اعمال شده توسط دولت ترامپ ندارد. موضع ما این است که اگر ایالات متحده بخواهد به توافق هسته ای برگردد، علاوه بر تحریم های مرتبط با برجام، باید کلیه تحریم های اعمال شده توسط دولت قبلی را لغو کند.

وی اضافه نمود: ما تصمیم گرفته ایم مستقیماً به شرایط نهایی برویم. اقدامات متقابل ایران در پاسخ به نقض برجام، مانند فراوری اورانیوم با غلظت 20 درصد و استفاده از سانتریفیوژهای با عملکرد بالا، در این مراحل متوقف نمی گردد و اگر ایالات متحده همه تحریم ها را لغو کند ، ما نیز به تعهدات خود عمل می کنیم.

عراقچی یادآور شد: دولت ژاپن همواره از مذاکرات در خصوص توافق هسته ای حمایت نموده است. ژاپن با ایران آشنا است و انتظار داریم دولت آمریکا را تشویق کند تا ایران را بفهمد و رفتار خصمانه را متوقف کند.

>>> بیشتر بخوانید:

عراقچی: جز لغو همه تحریم ها و راستی آزمایی راه دیگری وجود ندارد

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 632

به "عراقچی از بزرگترین مانع احیای برجام اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی از بزرگترین مانع احیای برجام اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید