ضرغامی: دنبال حفر چاه کنار مقبره کوروش نیستیم، تعجب می کنم از این تحریف و احساس کردم که نیازی به پاسخ نیست

به گزارش مجله گذر عمر، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به حواشی به وجود آمده پیرو اظهاراتش درباره حریم مجموعه ثبت جهانی پاسارگاد واکنش نشان دادو گفت: در پی حفر چاه در کنار مقبره کوروش نیستیم.

ضرغامی: دنبال حفر چاه کنار مقبره کوروش نیستیم، تعجب می کنم از این تحریف و احساس کردم که نیازی به پاسخ نیست

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه فناوری های نرم، صنایع فرهنگی و خلاق، پیرامون حواشی اخیر در جمع خبرنگاران، گفت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پی حفر چاه در کنار مقبره کوروش نیست. تعجب می کنم از این تحریف و احساس کردم که نیازی به پاسخ نیست و نمی توان گفت که وزیر میراث می تواند ادعا کند که می خواهم در کنار مقبره کوروش چاه حفر کنم.

وی گفت: ممکن است از یک سخنرانی کارشناسی دقیق، کسی استنباطی کند و تیتری بزند و بعضی آگاهانه و بعضی ناآگاهانه به آن بپردازند. اینها برای ما اهمیت ندارد. آنچه برای ما مهم است حفظ میراث فرهنگی با همه قوت است. ما به پاسارگاد رفتیم تا اعتبارات تصویب شده دولت را با اولویت پاسارگاد بگیریم. من در محل حاضر شدم و نحوه هزینه کرد این اعتبارات را برای حفظ میراث فرهنگی شرح دادیم اما مردم حق دارند با ما ارتباط بگیرند و مسائلشان را بگویند. نتیجه این نیست که کسی کنار مقبره کوروش چاه بزند. من تأسف می خورم از نگاه و استنباط بعضی از افراد و پرداختن به آن در فضای مجازی.

ضرغامی تأکید کرد: حل مسائل مردم وظیفه ما است. مردم پاسارگاد 2500 سال است که از پاسارگاد و از مقبره کوروش حفاظت کردند. این مردم با ارزش اند. مسئله اصلی ما مردم است. اگر ما به پاسارگاد به خاطر مدنیتی که شکل گرفته و جزو هویت ایرانیان محسوب می گردد، بی اعتنا باشیم کار درستی انجام نداده ایم.

او ادامه داد: در بازدیدی که از پاسارگاد داشتم شاهد تجمع و هجوم و اعتراضات شدید مردم بودم که می گفتند بسیاری از امور جاری شان دچار اختلال شده است. ما باید مشکل مردم را حل کنیم. به این معنا نیست که اگر می گوئیم مردم گرفتار هستند و زمین های کشاورزی شأن که با فاصله است و می توانند آب را به آنجا منتقل نمایند یا هر مسئله ای که هست را نادیده بگیریم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تحریف ماندنی نیست. ان شاالله وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تدبیر مسائل مردم را حل می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 893

به "ضرغامی: دنبال حفر چاه کنار مقبره کوروش نیستیم، تعجب می کنم از این تحریف و احساس کردم که نیازی به پاسخ نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرغامی: دنبال حفر چاه کنار مقبره کوروش نیستیم، تعجب می کنم از این تحریف و احساس کردم که نیازی به پاسخ نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید