صدور مجوز مصرف اضطراری برای واکسن پاستور

به گزارش مجله گذر عمر، وزیر بهداشت گفت: از اردکان به مردم عزیز ایران مژده دادم که امروز خوشبختانه واکسن پاستور به نام دومین واکسن ملی، اجازه مصرف اضطراری را از کمیسیون قانونی دریافت کرد.

صدور مجوز مصرف اضطراری برای واکسن پاستور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سعید نمکی در حاشیه بازدید از طرح ادغام خدمات طب ایرانی در نظام شبکه در مرکز بهداشت شهرستان اردکان، گفت: مدتی بود که پرونده اجازه مصرف اضطراری واکسن پاستور در کمیسیون قانونی مطرح بود. در فاز سوم مطالعات بالینی این واکسن حدود 44 هزار نفر در کوبا و 24 هزار نفر در ایران تحت آنالیز بالینی قرار گرفتند.

وی اضافه نمود: یزد یکی از استان هایی بود که در مطالعه فاز سه مطالعات بالینی پاستور مشارکت داشت و خوشبختانه با گذراندن مراحل لازم و قانع کردن متخصصین و کارشناسان ما در سازمان غذا و دارو کمیسیون مربوطه، دومین واکسن ملی هم به مجموعه واکسن های کشور پیوست و این خبر بسیار خوشی برای مردم ایران از سرزمین آفتاب یزد است.

وزیر بهداشت گفت: امروز بازدیدی از طرح ادغام طب ایرانی در نظام شبکه که از یکسال پیش در اردکان شروع شده، داشتیم. در این طرح، توصیه ها و آموزش های لازم به وسیله بهورزان و کارشناسان بهداشتی به مردم ارائه و از ظرفیت های شیوه صحیح زندگی در ایران قدیم و طب سنتی استفاده می گردد که چگونه با تحرک کافی و اصول تغذیه ای، زندگی نمایند.

وزیر بهداشت گفت: در این طرح، آموزش های لازم با استفاده از مبانی طب ایرانی جهت پیشگیری از بیماری های عفونی و غیرعفونی به مردم ارائه می گردد. خوشبختانه یک کار پژوهشی ارزشمند به وسیله همکاران پزشک ما در این منطقه شروع شده و امیدوارم که این طرح آزمایشی بتواند در استان های دیگر هم مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 783

به "صدور مجوز مصرف اضطراری برای واکسن پاستور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور مجوز مصرف اضطراری برای واکسن پاستور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید