سیاست&zwnjهای قطر خسارت&zwnjهایی را به کشورهای چهارگانه وارد نموده است

به گزارش گذر عمر، به گزارش خبرنگاران به نقل از الیوم السابع، سامح شکری وزیر خارجه مصر در سخنانی جدیدترین مواضع این کشور در قبال قطر و موضوع حل و فصل بحران دوحه با کشورهای عربی را عنوان کرد.

سیاست&zwnjهای قطر خسارت&zwnjهایی را به کشورهای چهارگانه وارد نموده است

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

بر اساس این گزارش، وی تأکید کرد: چهار کشور عربی (عربستان، امارات، بحرین و مصر) از سیاست‌های قطر متضرر شدند. وزیر خارجه مصر در ادامه گفت: مصر بر اصل احترام متقابل در روابط و مناسبات دو و چند جانبه تأکید دارد.

وزیر خارجه مصر در عین حال اعلام نمود که کشورش از تلاش‌های کویت و امیر آن برای حصول توافق میان قطر و چهار کشور عربی قدردانی می‌کند. وی گفت: اگر اراده سیاسی برای تحقق آشتی وجود داشته باشد، قاهره از آن استقبال می‌کند.

این مواضع در حالی است که پیشتر نیز سخنگوی وزارت خارجه مصر به موضع گیری درباره بحران میان دوحه و چهار کشور عربی امارات، مصر، عربستان و بحرین پرداخت و ابراز امیدواری کرد که تلاش‌ها برای حل این بحران به راه حلی فراگیر منجر گردد.

روز آدینه گذشته بود که احمد الناصر المحمد الصباح وزیر خارجه کویت سخنانی را در مورد حل و فصل بحران قطر با 4 کشور عربی عنوان نمود. وی در این خصوص گفت: تا به امروز گفتگوهای ثمربخشی در این زمینه اجرا شده است.

وزیر خارجه کویت همچنین در این زمینه تأکید کرد: در راستای تلاش‌ها برای تحقق آشتی میان قطر و 4 کشور عربی (عربستان، امارات، بحرین و مصر)، تا به امروز گفتگوهایی اجرا شده است که می‌توان آنها را مثمرثمر توصیف کرد.

این مقام کویتی در ادامه عنوان نمود: تمامی طرف‌هایی که در گفتگوهای مذکور شرکت کردند، برای حل و فصل هرچه سریع‌تر بحران دوحه ابراز تمایل کردند. پس از این اظهارات وزیر خارجه کویت نیز محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر تأکید کرد: اظهارات وزیر خارجه کویت گام مهمی در راستا حل بحران محسوب می‌گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 366

به "سیاست&zwnjهای قطر خسارت&zwnjهایی را به کشورهای چهارگانه وارد نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست&zwnjهای قطر خسارت&zwnjهایی را به کشورهای چهارگانه وارد نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید