سازمان ملل از آتش بس بین تاجیکستان و قرقیزستان استقبال کرد

به گزارش گذر عمر، به گزارش خبرنگاران، سازمان ملل متحد از درگیری های مرزی بین تاجیکستان و قرقیزستان ابراز نگرانی نمود و در عین حال از اعلام آتش بس بین دو طرف استقبال کرد.

سازمان ملل از آتش بس بین تاجیکستان و قرقیزستان استقبال کرد

فرحان حق معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت: ما این گزارشات را با نگرانی دنبال می کنیم. همچنین می دانیم که تاجیکستان و قرقیزستان به توافقی برای آتش بس دست یافته اند. اگر چنین باشد این امر جای استقبال دارد و ما طرفین را به ادامه مذاکرات مستقیم به منظور حل هرگونه مسائل موجود به وسیله مسالمت آمیز دعوت می کنیم.

این در حالی است که پیش از این وزیران امور خارجه تاجیکستان و قرقیزستان با برقراری آتش بس گسترده در مرزهای بین دو کشور به توافق رسیدند.

همچنین نخست وزیران قرقیزستان و تاجیکستان ضمن اعلام آمادگی برای حل و فصل نزاع مرزی بین دو کشور، بر ضرورت اجتناب از حل و فصل نظامی این اختلاف و اتخاذ تدابیر فوری برای کاهش تنش های مرزی تأکید کردند.

قرقیزستان روز پنج شنبه اعلام نمود که در درگیری های شدید در منطقه مورد مناقشه در مرز با تاجیکستان، کنترل یک پاسگاه مرزی تاجیکستان را به دست گرفته است. در این درگیری ها دست کم یک نفر کشته شد و 18 نفر زخمی شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 666

به "سازمان ملل از آتش بس بین تاجیکستان و قرقیزستان استقبال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل از آتش بس بین تاجیکستان و قرقیزستان استقبال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید