دریاچه مرگ سیسیل و مافیا در ایتالیا

به گزارش گذر عمر، اگر آب سمی گردد حیات را به خطر می اندازد. اما همین خودش یک پدیده نادر و جالب است که می تواند یک جاذبه گردشگری محسوب گردد.

دریاچه مرگ سیسیل و مافیا در ایتالیا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

دریاچه ها از دیر باز مکان هایی بودند که گردشگران برای گذران اوقات فراغت خود به آن جا می رفتند برای شنا، استراحت، ماهیگیری و... اما دریاچه مرگ در سیسیل ایتالیا حکایتی متفاوت دارد. در این دریاچه هیچ زندگی جریان ندارد اما این خودش تبدیل به یک جاذبه شده است.

دریاچه مرگ سیسیل، یکی از سمی‌ترین و خطرناک‌ترین دریاچه های دنیا است. آب این دریاچه ترکیبات شیمیایی دارد که بنا به تحقیقات اجرا شده بالاترین میزان اسید سولفوریک در آن موجود است از همین رو هیچ زندگی در آن شکل نمی گیرد. منبعی که این اسید را وارد آب دریاچه می نماید 2 چشمه زیرزمینی مجزا است که در کف دریاچه قرار دارند، به این دریاچه می‌ریزد و آب آن را سمی می نمایند.

همین مسئله باعث شده است که دریاچه مردگان یکی از مکان‌های دیدنی منطقه سیسیل ایتالیا بگردد. البته این دریاچه از یک نظر دیگر هم حائز اهمیت است و بر هیجان بازدید از آن می افزاید. گویا گروه های مافیایی فعال در سیسیل ایتالیا سال ها از این دریاچه برای نابود کرد اجساد قربانیان خود استفاده می کردند. از این رو این دریاچه با تاریخ مافیای سیسیل ایتالیا که خیلی هم مشهور است ارتباط تنگاتنگی دارد.

بنا به شواهد موجود گروه های مافیایی سیسیل اجساد قربانیان خود را به این دریاچه پرتاب می کردند تا در آب اسیدی آن تمام جسد محو نابود گردد. شاید یکی از دلایل نام گذاری این دریاچه به دریاچه مرک یا مردگان همین مسئله باشد. آب این دریاچه به قدری اسیدی و سمی است و مقدار خلوصیت اسید این دریاچه به میزانی است که هر چیزی را در خود حل می‌کند.

منبع: گردشبان
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 365

به "دریاچه مرگ سیسیل و مافیا در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه مرگ سیسیل و مافیا در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید