خبرنگاران مقامات انتخاباتی میشیگان پیروزی بایدن را تایید کردند

به گزارش گذر عمر، نیویورک- خبرنگاران- مقامات انتخاباتی ایالت میشیگان، پیروزی جو بایدن نامزد حزب دموکرات را با 154 هزار رای در این ایالت تایید کردند.

خبرنگاران مقامات انتخاباتی میشیگان پیروزی بایدن را تایید کردند

به گزارش خبرنگاران از آسوشیتدپرس، عصر دوشنبه در حالی این خبر منتشر شد که سران حزب جمهوری خواه به دنبال معکوس ساختن نتایج انتخابات بودند.

به این ترتیب، راستا برای اعلام رسمی و تایید نهایی بایدن به عنوان برنده انتخابات در این ایالت، بیش از پیش هموار شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی و نامزد حزب جمهوری خواه تا کنون نتایج انتخابات را نپذیرفته و با ارائه شکایت های متعدد به دادگاه ها، کوشیده است فرایند تایید انتخابات را به تاخیر اندازد.

در هفته گذشته هم او با سران جمهوری خواه مجلس ایالتی میشیگان در کاخ سفید ملاقات کرد تا شاید به این ترتیب بتواند، با دور زدن رای مردمی، انتخاب الکترال ها یا برگزینندگان را به وسیله مجلس با اکثریت جمهوری خواه به نفع خود پیش ببرد.

ترامپ بارها ادعای تقلب در انتخابات را مطرح نموده است اما تا کنون هیچ دادگاهی این ادعاها را تایید ننموده اند و تیم ترامپ هم نتوانسته است مستندات قابل قبولی ارائه دهد.

طبق قانون میشیگان، نامزد برنده در انتخابات، تمام 16 رای الکترال را از آن خود خواهد نمود.

وجود رنگین پوستان در میشیگان عامل اصلی برنده شدن بایدن نامیده شده است که به ویژه با توجه به جنبش های اعتراضی اخیر پس از قتل جورج فلوید سیاهپوست در مینیاپولیس ایالت مینه سوتا، نارضایتی زیادی از دولت ترامپ نشان داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 383

به "خبرنگاران مقامات انتخاباتی میشیگان پیروزی بایدن را تایید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مقامات انتخاباتی میشیگان پیروزی بایدن را تایید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید