خبرنگاران مدیرعامل تراکتورسازی ایران: انبار محصولات ناشی از کروناست

به گزارش گذر عمر، تبریز - خبرنگاران - مدیرعامل مجتمع تراکتورسازی ایران در تبریز گفت: انبار تراکتور در این کارخانه به دلیل توقف حمل و نقل در اثر شیوع کرونا و اعمال محدودیت های تردد جاده ای در ماه های اسفند پارسال و فروردین امسال است.

خبرنگاران مدیرعامل تراکتورسازی ایران: انبار محصولات ناشی از کروناست

ابوالفتح ابراهیمی روز جمعه در یک گفت و گوی خبری افزود: مطالبی که به تازگی راجع به انبار تراکتور در پارکینگ فروش گروه صنعتی تراکتورسازی ایران در برخی رسانه ها منتشر شده ، نشان دهنده واقعیت موجود نیست.

وی اظهار کرد: تراکتورهای پیش فروش شده در اسفند 98 تا خاتمه فروردین ماه سال جاری، امکان ارسال نداشته اند و به همین دلیل بیش از 2 هزار دستگاه تراکتور در پارکینگ تجمیع شده است که با از سرگیری فرایند تحویل از خاتمه اردیبهشت، به زودی پارکینگ به حالت عادی بر میشود.

مدیرعامل تراکتورسازی ایران در خصوص افزایش قیمت چند باره تراکتورها با بیان اینکه بیش از 90 درصد قطعات تولیدات این شرکت داخلی است، افزود: از آنجایی که ریخته گری تراکتورسازی اولین نقطه از خط تولید مجموعه و ماده اولیه آن نیز آهن قراضه است، افزایش چشمگیر قیمت آن از 970 تومان در سال 97 به 5200 تومان در سال جاری به صورت مستقیم در افزایش قیمت محصول تراکتور تاثیرگذار بوده است.

وی ادامه داد: با لحاط افزایش قیمت ماده اولیه، قیمت تراکتور هم باید 5 برابر بشود، ولی به دلیل حمایت از کشاورزان و تلاش برای ارتقای بهره وری سعی شده است حداکثر 2.5 برابر افزایش قیمت داشته باشیم.

صراحی، رییس فروش مجتمع صنعتی تراکتورسازی ایران نیز گفت: تمام محصولات ما به صورت پیش فروش و تنها از طریق 180 نمایندگی موجود در سراسر کشور ارسال می شود و از آنجایی که فرایند تحویل نیز مراحل مختلفی دارد، در مجموع فرآیند تحویل 4 تا 10 روز طول می کشد.

وی افزود: بیمه تراکتورها ، پلاک گذاری اولیه در پارکینگ ، تکمیل پفراینده در راهنمایی و رانندگی مهمترین مراحلی است که قبل از رسیدن تراکتور به اراضی کشاورزی انجام می شود.

صراحی ادامه داد: با ارسال روزانه 100 تا 150 دستگاه تراکتور به استان های مختلف، تحویل پیش فروش اسفند 98 تا 2 هفته دیگر به خاتمه می رسد و فرایند واگذاری تراکتورهای پیش فروش 99 آغاز می شود.

تراکتورسازی ایران تنها تامین کننده تراکتور بخش کشاورزی کشور است و سالانه 11 هزار تا 18 هزار دستگاه تراکتور در 14 نوع مختلف تولید می کند.

این گروه صنعتی با هدفگذاری 10 تا 15 درصدیدرصدی صادرات در سال جهش تولید، سال جاری 25 هزار دستگاه تراکتور روانه بازارهای داخلی و خارجی خواهد کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 138

به "خبرنگاران مدیرعامل تراکتورسازی ایران: انبار محصولات ناشی از کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیرعامل تراکتورسازی ایران: انبار محصولات ناشی از کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید