خبرنگاران متخلفان شکار غیرمجاز در سیرجان دستگیر شدند

به گزارش گذر عمر، کرمان - خبرنگاران - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان از دستگیری یک گروه متخلف شکار و صید غیر مجاز پرندگان در شهرستان سیرجان اطلاع داد.

خبرنگاران متخلفان شکار غیرمجاز در سیرجان دستگیر شدند

نادر سیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان در حین گشت و کنترل پیروز به دستگیری متخلفان شکار هفت قطعه کبک وحشی و یک قطعه باقرقره در شهرستان سیرجان شدند.

وی بیان نمود: متخلفان با دستور قاضی کشیک شهرستان سیرجان به دادسرا منتقل و پرونده قضایی جهت رسیدگی به این تخلف تشکیل شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: همچنین مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان پس از دریافت گزارش شکار غیرمجاز، با آنالیز موضوع و انجام عملیات شناسایی، با هماهنگی مراجع ذیصلاح و دریافت حکم نیابت قضایی از یک باب منزل شناسایی شده بازرسی کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از این منزل، دو سر تاکسیدرمی شده (خشک شده)قوچ وحشی، مقادیری گوشت قوچ، یک قبضه سلاح گلوله زنی و یک قبضه سلاح ساچمه زنی دارای جواز حمل، کشف و ضبط شد.

سیدی با اشاره به اینکه پرونده متخلف جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارجاع شد تاکید نمود: متهم این پرونده مبلغ 250 میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک رأس قوچ وحشی به حساب دولت واریز کرد.

وی با اشاره به کوشش شبانه روزی ماموران یگان محیط زیست استان کرمان گفت: از حمایت های دستگاه قضایی در برخورد با متخلفاین و عوامل شکار غیر مجاز قدردانی می کنیم.

شهرستان سیرجان در فاصله 185 کیلومتری جنوب غرب مرکز استان واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 463

به "خبرنگاران متخلفان شکار غیرمجاز در سیرجان دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران متخلفان شکار غیرمجاز در سیرجان دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید