خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: ویروس کرونا همچنان پرقدرت است

به گزارش گذر عمر، تهران- خبرنگاران- سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه در واکنش به بعضی ادعاها مبنی بر کم شدن قدرت ویروس گفت: کرونا همپنان پرقدرت است.

خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: ویروس کرونا همچنان پرقدرت است

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به دنبال ادعای یک پزشک برجسته ایتالیایی مبنی بر اینکه بیماری کووید 19 برخی از قدرت خود را از دست داده است، سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که ویروس جدید کرونا به طور ناگهانی کمتر بیماری زا نشده است.

مایکل رایان مدیر اورژانس سازمان جهانی بهداشت در کنفرانس خبری گفت: اصلاً اینگونه نیست. ویروس های جدید در جمعیت های انسانی می توانند یکی از دو کار را انجام دهند: آن ها می توانند تکامل یافته و کمتر بیماری زا شوند یا برخی اوقات می توانند حتی بیماریزا شوند.

رایان گفت که به نفع ویروس نیست که همه افراد آلوده را از بین ببرد زیرا اگر بتواند انتقال بین مردم را حفظ کند بهتر می تواند زنده بماند.

وی اضافه کرد: ما باید مراقب باشیم زیرا این ویروس همچنان کشنده است.

رایان تاکید نمود: ما باید فوق العاده مراقب باشیم تا این حس را ایجاد نکنیم که به طور ناگهانی ویروس با اراده خودش تصمیم گرفته است که کمتر بیماری زا باشد.اصلاً چنین نیست.

آلبرتو زنگریلو پزشک سرشناس ایتالیایی به تازگی عنوان نموده است که در واقعیت ویروس (کرونا) از نظر بالینی دیگر در ایتالیا وجود ندارد.

وی در مصاحبه با شبکه (RAI) گفت: تست های صورت گرفته طی 10 روز گذشته بار ویروسی را نشان داده اند که از نظر کمی کاملاً نامتناهی است در مقایسه با نمونه هایی که یک یا دو ماه پیش صورت گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 81

به "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: ویروس کرونا همچنان پرقدرت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: ویروس کرونا همچنان پرقدرت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید