خبرنگاران استاندار: بازار کار تهران آماده استقبال از جوانان پس از سرانجام خدمت است

به گزارش گذر عمر، تهران- خبرنگاران- استاندار تهران با اشاره به احتیاج صنایع مستقر در شهرک های صنعتی این استان به نیروی کار گفت: بازار کار تهران زمینه اشتغال سربازان پس از دوره خدمت سربازی را فراهم نموده است.

خبرنگاران استاندار: بازار کار تهران آماده استقبال از جوانان پس از سرانجام خدمت است

به گزارش خبرنگاران، انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در شورای اشتغال استان تهران افزود: هم اکنون تعداد قابل توجهی از صنایع و واحدهای فراوریی این استان به دنبال نیروی دارای مهارت و حرفه مورد احتیاج هستند.

وی یادآورشد: نظام آموزشی ما نتوانسته است آنگونه که باید جوانان را در مسیری راهنمایی کند که در هنگام فارغ التحصیلی دارای مهارت و تخصصی در یک رشته فنی و مورد احتیاج فراوری و صنعت باشند.

محسنی بندپی مدت زمان 2 ساله سربازی را فرصت مغتنمی برای جبران این خلا آموزشی دانست و اظهارداشت: این عزم در استان تهران وجود دارد که با همکاری ستاد نیروهای مسلح زمینه جذب سربازانی را که در دوره های فنی و حرفه ای شرکت نموده و صاحب مهارت شده اند را وارد بازار کار کند.

استاندار تهران گفت: می توان با شناسایی واحدهای فراوریی که بناست تا ماه های آینده به بهره برداری برسند و احصای مهارت مورد احتیاج این صنایع، نسبت به آموزش جوانان و ارائه مهارت های لازم برای تربیت نیروی کار اقدام کرد.

وی اعلام نمود: می توان لیستی از افراد ترخیض شده از خدمت نظام وظیفه، میزان تحصیلات و آنالیز شرایط اشتغال و مهارت آنان تهیه کرد و از آن برای معرفی افراد به بنگاه های مالی بهره برد.

محسنی بندپی تاکید نمود: مقرر شد که نسبت به ارتقای مهارت سربازان بر اساس احتیاج استان در دوران سربازی و نهادینه کردن مهارت آنان اقدام گردد تا بعد از گذراندن دوره خدمت در زمینه اشتغال دچار مشکل نباشند چون واحدهای زیادی در استان تهران اکنون به دنبال نیرو هستند.

استاندار تهران با بیان اینکه سالانه بیش از 200 هزار نفر به جمعیت این استان اضافه می گردد، خاطرنشان کرد: با وجود این فرایند رشد جمعیت و ورودی نیروی متقاضی کار، طی تابستان امسال نرخ بیکاری این استان به 6.4 درصد رسید در حالی که این رقم در متوسط کشوری 9.5 ثبت شد.

وی اعلام نمود: تعهد اشتغالزایی استان تهران در امسال 96 هزار مورد بوده که تا به امروز 68 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

رسته های شغلی مورد احتیاج تهران شناسایی می گردد

معاون هماهنگی امور مالی استاندار تهران نیز در ادامه این جلسه افزود: رسته های شغلی مورد احتیاج این استان باید شناسایی گردد تا برای تربیت نیروهای صاحب مهارت در دوران سربازی اقدام گردد.

حشمت الله عسگری افزود: جوانان پس از دوران سربازی، یک دوره جستجوی شغلی دارند و می توان از دوره خدمت نظام وظیفه برای کاهش فاصله زمانی برای ورود به بازار کار این افراد استفاده کرد.

وی تاکید نمود: در صورتی که جوانان متناسب با رسته های شغلی مورد احتیاج این استان در هر نقطه از کشور، آموزش فنی و حرفه ای لازم را ببینند می توانند به سرعت پس از اتمام دوران نظام وظیفه وارد بازار کار شوند و به این طریق دوران جستجوی شغل به حداقل زمان ممکن کاهش می یابد.

عسگری یادآورشد: زمانی موضوع سرباز- صنعت مطرح شد اما در سطح گسترده ای شاهد اجرای آن نبودیم و به فراموشی سپرده شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 459

به "خبرنگاران استاندار: بازار کار تهران آماده استقبال از جوانان پس از سرانجام خدمت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار: بازار کار تهران آماده استقبال از جوانان پس از سرانجام خدمت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید