جمعی از خبرنگاران خواهان استعفای رئیس صدای آمریکا شدند

به گزارش گذر عمر، تهران (پانا) - گروهی از خبرنگاران صدای آمریکا پس از قانون شکنی هایی که در مصاحبه هفته گذشته این شبکه با مایک پمپئو وزیر خارجه دولت ترامپ رخ داد، خواهان استعفای فوری رئیس این شبکه شدند.

جمعی از خبرنگاران خواهان استعفای رئیس صدای آمریکا شدند

به گزارش ایرنا، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دوشنبه 22 دی در ساختمان تلویزیون صدای آمریکا واقع در واشنگتن حضور یافت و در مصاحبه با رابرت ریلی رئیس این شبکه خبری، ادعاهای ضدایرانی خود را تکرار کرد و مدعی شد چین، ایران و کره شمالی احترامی برای حقوق بشر قائل نیستند. پشت پرده پخش این برنامه با حواشی بسیاری همراه بود.

26 روزنامه نگار با انتشار بیانیه ای با اشاره به آن که ریلی و معاونش، الیزابت رابینز، برخلاف عرف و قوانین صدای آمریکا تریبونی آزاد و زنده در اختیار یکی از مقام های ارشد دولتی قرار داده و نمایشی از پروپاگاندا به راه انداختند و همچنین یکی از خبرنگاران عالی رتبه این شبکه را به دلیل به چالش کشیدن پمپئو برکنار کردند، خواهان استعفای فوری آنها شدند.

پتسی ویدکوسوارا (Patsy Widakuswara) خبرنگار مجرب کاخ سفید که در سال 2003 به تیم صدای آمریکا ملحق شد، روز دوشنبه تنها چند ساعت پس از آن که سعی کرد پمپئو را با طرح چند سوال به چالش بکشد، از مقام خود برکنار شد. در بخش پرسش و پاسخ این برنامه زنده، ریلی سوالهایی که از طرف اتاق خبر این شبکه درباره رویدادهای روز تنظیم شده بود را از پمپئو نپرسید. همین که پمپئو می خواست ساختمان صدای آمریکا را ترک کند، ویدکوسوارا سعی کرد از او و سپس ریلی سوالاتی بپرسد اما ریلی به او هشدار داد که اجازه سوال پرسیدن را ندارد.

در بیانیه روزنامه نگاران معترض به این ماجرا آمده است: به عنوان روزنامه نگار، کار ما جست وجو برای حقیقت است، یعنی حتی وقتی شرایط نامساعد و سخت است نیز سوال بپرسیم. در حالی که آقای ریلی در انجام این وظیفه کوتاهی کرد، یکی از خبرنگاران صدای آمریکا - پتی ویدکوسوارا خبرنگار ارشد کاخ سفید- سعی کرد با سوال کردن از پمپئو پس از خاتمه برنامه، این کار را انجام دهد.

یکی از سخنگویان صدای آمریکا روز چهارشنبه (25 دی) در واکنش به این اعتراضات گفت مدیران این شبکه اختیار دارند هر زمان صلاح بدانند، کارکنانشان را از مقامی برکنار و به بخش دیگری منتقل نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 480

به "جمعی از خبرنگاران خواهان استعفای رئیس صدای آمریکا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمعی از خبرنگاران خواهان استعفای رئیس صدای آمریکا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید