بیست و ششمین مجموعه از ماهواره های استارلینک به فضا پرتاب شد

به گزارش مجله گذر عمر، شرکت فضایی اسپیس ایکس بیست و ششمین مجموعه از ماهواره های مخابراتی استارلینک را از فلوریدا در آمریکا به فضا پرتاب کرد.

بیست و ششمین مجموعه از ماهواره های استارلینک به فضا پرتاب شد

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، بر اساس این گزارش راکت ماهواره بر فالکون 9 ساعت 3 بعدازظهر سه شنبه به وقت منطقه زمانی شرقی به همراه 60 ماهواره استارلینک از مجتمع پرتاب 39A پایگاه فضایی کندی در فلوریدا به فضا پرتاب شد.

اسپیس ایکس، مرحله اول تقویت کننده این راکت را در قایقی در اقیانوس اطلس، برای نهمین بار بازیابی کرد و پس از گذشت یک ساعت از پرتاب راکت فالکون 9، این شرکت فضایی با موفقیت 60 ماهواره های استارلینک دیگر را در مدار مورد نظر خود مستقر کرد.

با این پرتاب، شمار ماهواره های استارلینک در مدار زمین به بیش از هزار و 500 ماهواره می رسد. اسپیس ایکس از جمله چند شرکتی است که به دنبال پوشش اینترنت جدید، سریع و با پهنای باند جهانی است که می تواند توسط کشتی های مستقر در دریا، ساکنان روستاهای دورافتاده و احتمالاً در کامیون ها و وسایل نقلیه بزرگ تجاری مورد استفاده قرار گیرد.

سیوا بهاراداوج مهندس عملیات اسپیس ایکس گفت: تا به امروز، بیش از نیم میلیون نفر برای دستیابی به سرویس اینترنت استارلینک سفارش داده اند. اسپیس ایکس در حال آزمایش این سرویس با مشتریانی در آمریکای شمالی و انگلیس است؛ هزینه سخت افزاری این سرویس 499 دلار و هزینه ماهانه آن 99 دلار است.

در نهایت این شرکت قصد دارد 12 هزار ماهواره اما با نرخ جایگزینی بالا پرتاب کند چرا که طول عمر هر ماهواره تنها چند سال است. سرویس اینترنت استارلینک در مناطق شمالی آمریکا، کانادا و انگلیس موجود است اما این خدمات رسانی در حال حرکت به سمت جنوب است.

وب سایت استارلینک به تازگی اعلام کرده که این سرویس برای مثال در تعداد محدودی از مشترکین جدید در فلوریدا مرکزی در دسترس است. این سرویس در حال حاضر سرعت بارگیری در حدود 100 مگابیت در ثانیه را فراهم می کند.

کمیسیون ارتباطات فدرال، 25 مگابیت در ثانیه یا بالاتر را به عنوان سرویس اینترنت پرسرعت تعریف می کند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 670

به "بیست و ششمین مجموعه از ماهواره های استارلینک به فضا پرتاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیست و ششمین مجموعه از ماهواره های استارلینک به فضا پرتاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید