باور می کنید بزرگترین معبد بودایی دنیا زمانی زیر جنگل و خاکستر دفن شده بود!

به گزارش گذر عمر، در داخل معبد می توانید یک سکوی دایره ای را پیدا کنید که 72 گنبد روباز در اطراف آن وجود دارد. هر یک از این گنبدها حاوی مجسمه بودا است. این اثر باشکوه واقعاً یک شاهکار طراحی است. تاریخ آن نشان می دهد که بین سالهای 778 و 850 میلادی ساخته شده است، و این که سالها زیر خاکستر آتشفشانی دفن شده بود. توماس استمفورد رافلز، یک فرماندار انگلیسی بود که اولین بار در سال 1814 به طور اتفاقی این معبد را کشف کرد. کارهای حفاری سپس در سال 1907 شروع شد.

باور می کنید بزرگترین معبد بودایی دنیا زمانی زیر جنگل و خاکستر دفن شده بود!

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

اولین چیزی که در مرکز این معبد خواهید دید، یک گنبد بزرگ منفرد است که در ارتفاع 115 فوت بالاتر از پایه معبد نشسته است. معبد Borobudur با حدود 2000000 فوت مکعب سنگ آتشفشانی خاکستری ساخته شده است.

این مکان قدیمی را باید به صورت یک الگوی از پیش تعریف شده ببینید. بنابراین باید از پایگاه آغاز کنید و مسیری را به وسیله تابلوهای راهنما که در سنگ حک شده طی کنید. هر یک از نه سطح باید یکی پس از دیگری بازدید شوند و اینگونه است که واقعاً بازدید خود از این مکان را کامل می کنید.

در طی مراحل مختلف از جهت های مختلف ساعت حرکت می کنید و با طی کردن مسافت 5 کیلومتری می توانید به بالا برسید. به سختی می توان تصور کرد که این سازه بزرگ زمانی در زیر خاکسترهای آتشفشانی و جنگل ها دفن شده بوده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 104

به "باور می کنید بزرگترین معبد بودایی دنیا زمانی زیر جنگل و خاکستر دفن شده بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باور می کنید بزرگترین معبد بودایی دنیا زمانی زیر جنگل و خاکستر دفن شده بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید