ایده های خلاقانه بانوان و دختران محله عباسی بر نمای محله نقاشی می شود خبرنگاران

به گزارش مجله گذر عمر، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 گفت: فردا سه شنبه 26 اسفند در ادامه اجرای طرح کوچه دوستی بازپیرایی و نقاشی کوچه فودازی در محله عباسی توسط بانوان و دختران این محله انجام خواهد شد.

ایده های خلاقانه بانوان و دختران محله عباسی بر نمای محله نقاشی می شود خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، روابط عمومی شهرداری منطقه 11، محمد جواد رشیدی با اعلام این خبر گفت: بسترسازی برای اجرای طرح کوچه دوستی با رویکرد ارتقای مشارکت شهروندان، ارتقای حس تعلق محله ای، هویت بخشی به محلات قدیمی و.. از طریق تلفیق هنر و خلاقیت، از نیمه دوم سال جاری آغاز شده است که در این راستا و به منظور ایجاد فضای نشاط اجتماعی در آستانه نوروز، ایده های بدیع و خلاقانه شهروندان در قالب الگوها، قاب بندی و تصویرسازی منطبق با عناصر بصری تهران 1400، روز سه شنبه 26 اسفندماه با مشارکت بانوان ودختران ساکن در محله عباسی، بر روی نما های دیداری کوچه فودازی نقش می بندد.

رشیدی در ادامه مشارکت زنان و بچه ها در خلق آثار هنری و به تصویر کشیدن آن در نما های بصری محله را از جمله شاخص ترین ویژگی های طرح کوچه دوستی برشمرد و اضافه کرد: در طرح کوچه دوستی، فضای محله با دستان هنرمند و توانای بانوان مشارکت جو و فعالین محلی، رنگ نشاط و شادابی می گیرد که این امر در راستای حس تعلق به محل زندگی، تقویت مشارکت اجتماعی شهروندان، بازستاندن هویت از دست رفته محله، تقویت روحیه همدلی و... گامی ارزشمند و شایسته است.

به گفته رشیدی روز سه شنبه پایانی سال 99 کوچه فودازی در خیابان هلال احمر- نرسیده به میدان رازی - خیابان فاتح چهر- کوچه فودازی به همت بانوان مشارکت جو و دختران هنرمند محله، به رنگ شادی و نشاط مزین خواهد شد.

بر اساس این گزارش کوچه های فودازی و برزگر در محله های عباسی و قلمستان برای اجرای طرح کوچه دوستی انتخاب شده اند و برای جلب مشارکت شهروندان و دریافت ایده های بدیع و خلاقانه آنان برای ترسیم بر دیوار کوچه های مذکور، فراخوان طرح به صورت گسترده در منطقه و شبکه های اجتماعی منتشر شده است و پس از دریافت ایده ها در دبیرخانه منطقه، ضمن پایش و ارزیابی برترین ها از لحاظ نوآوری، خلاقیت، القای حس تعلق محله ای و... ایده های برگزیده برای اجرا و پیاده سازی وارد فاز اجرایی می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 601

به "ایده های خلاقانه بانوان و دختران محله عباسی بر نمای محله نقاشی می شود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده های خلاقانه بانوان و دختران محله عباسی بر نمای محله نقاشی می شود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید