اضطراب اجتماعی ناشی از کرونا

به گزارش مجله گذر عمر، اثر یکی از محققان دانشگاه الزهرا در مورد اضطراب اجتماعی ناشی از کرونا، به عنوان ایده برتر مسابقه دنیا پساکرونای کرسی یونسکو سلامت اجتماعی و توسعه دانشگاه تهران انتخاب شد.

اضطراب اجتماعی ناشی از کرونا

به گزارش خبرنگاران، اثر دکتر صدیقه عباسی پژوهشگر، مدرس دانشگاه و کارشناس مسئول روابط عمومی دانشگاه الزهرا به عنوان ایده برتر مسابقه جهان پساکرونا کرسی یونسکو در سلامت اجتماعی و توسعه دانشگاه تهران انتخاب شد.

فراخوان این مسابقه با عنوان فراخوان جهان پساکرونا در تاریخ 30 فروردین ماه امسال منتشر شد و از علاقه مندان درخواست شد تا نظرات، ایده ها و مطالب خود را در مورد تغییرات جهات پس از کرونا به این کرسی ارسال نمایند.

آثار رسیده از سوی داوران آنالیز و تعدادی از آن ها به عنوان ایده های منتخب برگزیده شد که در بین آثار برگزیده، ایده و اثر دکتر صدیقه عباسی پژوهشگر، مدرس دانشگاه و کارشناس مسئول روابط عمومی دانشگاه الزهرا به عنوان اثر برتر انتخاب شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه الزهرا، در این اثر، عباسی به موضوع اضطراب اجتماعی به عنوان یکی از چالش های قرن 21 ناشی از ویروس کرونا در جامعه پرداخته که در زیر به بخشی از آن اشاره شده است:

شیوع ویروس کرونا و پیامدهای اجتماعی و مرتبط با سلامت آن، یکی از مهمترین وقایع اجتماعی بشر در قرن 21 می باشد. آنچه این شیوع را متمایز نموده، احساس جهانی ضعف در زندگی بیولوژیک انسان و احتیاج به جامعۀ استریل و به دور از هر گونه مخاطره پس از کشف یک رشته RNA است که نظام قدرت و حیات را در جهان تغییر داد.

اضطراب اجتماعی حاصل از شیوع کرونا، در همۀ کشورها نگرانی های جدی برای شهروندان ایجاد نموده است و در نظام مراودات اجتماعی، نوعی کنش توأم با هراس به وجود آمده و هرکس کوشش می نماید تا با فاصله گیری در امان بماند! برای مراقبت از خود مجبوریم ماسک بزنیم و پوشاندن صورت با هر نوع پوششی به یک امر عادی جدید بدل خواهد شد.

این واقعه توانست بدون ایجاد خرابی و با تغییر رفتار انسان ها، نصف جمعیت جهان را خانه نشین کند و خودکنترلی عظیمی در جهان راه بیاندازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 503

به "اضطراب اجتماعی ناشی از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اضطراب اجتماعی ناشی از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید