تور ارزان ترکیه: اردوغان: ترکیه را به 10 اقتصاد بزرگ جهان مبدل می کنم

به گزارش مجله گذر عمر، رئیس جمهور ترکیه وعده داد که این کشور را در میان ده اقتصاد برتر جهان قرار خواهد داد.

تور ارزان ترکیه: اردوغان: ترکیه را به 10 اقتصاد بزرگ جهان مبدل می کنم

بهترین تجربه سفر را با تور ارزان ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس جمهور ترکیه روز شنبه وعده داد که ترکیه به وسیله سرمایه گذاری و فراوری به رشد خود ادامه دهد.

به نوشته وبگاه احوال رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنان خود مدعی شد که دولت وی این کشور را به یکی از 10 اقتصاد برتر دنیا تبدیل می نماید. سخنان رئیس جمهور ترکیه در حالی مطرح می گردد که این کشور در بحران اقتصادی با تورم شدید و افت ارزش لیر ترکیه برابر دلار در امسال روبرو بود.

اردوغان در سخنان خود گفت: ما بیش از هر زمان دیگری به هدف خود برای تبدیل ترکیه به یکی از 10 اقتصاد برتر دنیا نزدیک هستیم. تنها چیزی که می خواهیم این است که اطمینان حاصل کنیم کشورمان به وسیله سرمایه گذاری، اشتغال، فراوری، صادرات و مازاد حساب جاری به رشد خود ادامه می دهد و از این طریق به اهداف خود در اسرع وقت دست یابیم.

اردوغان روز شنبه سیاست های اقتصادی خود را تکرار کرد و گفت که این سیاست برابر کسانی که منتظر سقوط اقتصاد ترکیه هستند، پیروز بوده است. اردوغان گفت: من یک اقتصاددان هستم، این شغل من است.

و بگاه ترکیه ای دووار نیز روز شنبه در مطلبی به ناکارآمدی دولت ترکیه و حزب حاکم این کشور اشاره نمود و نوشت، دو روز گذشته رئیس جمهور ترکیه و حامیانش از افزایش ارزش لیر ترکیه برابر دلار مسرور شدند، با این حال، گزارش ها نشان می دهد که این مسروری نابجاست. نه تنها بحران ارزی ایجاد شده، بلکه طی دو دهه گذشته حزب حاکم عدالت و توسعه، مردم ترکیه را فقیرتر نموده است.

در ادامه این مطلب آمده است، بهبود شرایط لیر یاری چندانی به مردم ترکیه در بازار داخلی ننموده است. لیر برابر دلار بهبود یافته، اما قیمت ها و تورم همچنان در حال افزایش است. پیش بینی می گردد حمل و نقل و منسوجات هر دو به زودی گران شوند و بیکاری جوانان همچنان در سطوح بیسابقه است. میلیون ها خانوار متکی به رفاه و حمایت اجتماعی هستند، در حالی که میلیون ها کودک سرد و گرسنه می خوابند. دولت اردوغان اقتصادی ایجاد نموده که در آن جوانان رویای رفتن به خارج از کشور را در سر می پرورانند و حداقل دستمزدها برای خرید کالاهای اساسی کافی نیست.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 986

به "تور ارزان ترکیه: اردوغان: ترکیه را به 10 اقتصاد بزرگ جهان مبدل می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ترکیه: اردوغان: ترکیه را به 10 اقتصاد بزرگ جهان مبدل می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید