آخرین شرایط واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی

به گزارش گذر عمر، معاون سازمان خصوصی سازی درباره آخرین شرایط واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی توضیحاتی ارائه داد.

آخرین شرایط واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی

به گزارش گروه ورزشی گذر عمر، ابوالقاسم شمسی، معاون سازمان خصوصی سازی در گفت وگو با یکی از برنامه های رادیویی درباره شرایط واگذاری 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی توضیحاتی را ارائه کرد.

ابوالقاسم شمسی، معاون سازمان خصوصی سازی، در ارتباط با بحث واگذاری باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخشی خصوصی گفت: بحث خصوصی سازی چند سالی است که پیگیری می گردد؛ منتها با توجه به تکلیفی که در قانون بودجه سال قبل وجود داشت و صورت جلسه ای که شهریور ماه سال گذشته انجام شد، معین شد عملیاتی شدن آن در فرابورس امکان پذیر نیست. پس از آن جلساتی از مهرماه سال 98 به صورت هفتگی در سازمان خصوصی سازی و وزارت ورزش و جوانان برگزار گردید. در جلسات بحث بر این بود که می خواهیم این 2 شرکت را واگذار کنیم؛ نه اینکه شرکت را جدا بگذاریم و فقط برند و مجموعه ورزشی را واگذار کنیم.

شمسی، اعلام نمود: این 2 شرکت زیان انباشتگی قابل توجه و سرمایه بسیار اندکی دارند و برای پذیرش در بازار سرمایه، احتیاج به اصلاح ساختار اقتصادی، شفاف سازی و برطرف برخی ابهامات اقتصادی بود. به همین منظور این جلسات برگزار گردید و طبق برنامه زمانبندی که به تصویب هیئت واگذاری رسید، تمام سعی مان بر این است که در مرداد ماه پذیرش این دو شرکت را در بازار دوم فرابورس اخذ کنیم و انشالله عرضه اولیه در هفته اول و دوم شهریور انجام گردد.

او در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان خصوصی سازی به دنبال آن چیز هایی که در گذشته تحت مالکیت این 2 باشگاه بوده، رفته است یا خیر، بیان نمود: سازمان خصوصی سازی وظیفه ای دارد؛ وظیفه اش این است که اگر بنگاهی در فهرست شرکت های مشمول واگذاری نهاده شد، اسناد و مدارک را از دستگاه ذیربط اخذ کند و صورت های اقتصادی که ارکان و مجمع شرکت تصویب نموده اند را در اختیار قرار بگیرد و براساس آن فرایند واگذاری را انجام دهد.

معاون سازمان خصوصی سازی، توضیح داد: طبق آنالیز هایی که بنده انجام داده ام، در تاریخ هفتم بهمن ماه 1358 شورای انقلاب تصمیم گرفت کلیه دارایی های استقلال به دولت برگردد. سابقه قبل تر هم آنالیز کنیم، متوجه می شویم شیخان از سال 29 تا 57 مدیر باشگاه تاج بوده و درسال 46 تصمیم گرفت که این باشگاه را دولتی خصوصی نگه دارد. یعنی اموال و درایی هایی که در مراکز استان ها و برخی از شهر های مهم داشته، تماما مربوط به مالک اولیه نبوده و دولت در آن همکاری داشته است.

شمسی ادامه داد: مستندات این 2 مجموعه ورزشی هنوز کامل نیست. تا زمانیکه مستندات کامل را اخذ نکنیم، ممکن است بحث افزایش سرمایه فقط به وسیله این دارایی امکان پذیر نباشد. برند و علائم تجاری پرسپولیس ارزش گذاری شد و کار های استقلال هم در حال اجرا است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تصور می کنید سال جاری خصوصی سازی هر 2 باشگاه انجام گردد، بیان نمود: تمام سعی و کوشش ما و وزارت ورزش و جوانان این است که خصوصی سازی اتفاق بیافتد. ما برنامه ای را معین کردیم و طبق این برنامه بایستی نیمه اول پذیرش فرابورس انجام گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dlgozar.ir شناسه مطلب: 23

به "آخرین شرایط واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید